Ako pri ošetrovaní drevených okien nespraviť chybu

Pre dlhú životnosť vašich drevených okien je dôležité ošetrenie povrchovej úpravy. Systémom veľmi jednoduchej údržby okien bez štetca zabezpečíte dlhú životnosť vašich drevených okien. Aj pri údržbe môžme urobiť chybu a na povrchu drevených okien alebo drevených vchodových dverí vytvoriť nepekný šedý závoj.

Ošetrovacia sada pomocou živíc uzatvára mikroskopické trhliny a póry lakového filmu a tým predlžuje intervaly renovácie povrchovej úpravy brúsením a natieraním. Trvanlivosť lazúr sa predĺži jedným riedkym nánosom ročne. Mikrotrhliny a póry lazúrového filmu sa tak zavrú.
Ošetrovanie vykonávame hlavne na dreve povrchovo upravené lazúrovacími lakmi v exteriéri. Lazúrovací lak je povrchová úprava, ktorá neprekryje prirodzenú kresbu dreva.

Pri krycích povrchových úpravách je táto metóda  vďaka perfektnej UV-ochrane menej dôležitá a ani sa neodporúča. Pri nesprávnej aplikácii ADLER Top-Finish, na drevo ošetrené krycím náterom, môže pri nesprávnom použití spôsobiť nepekné šmuhy. Odporúčame pravidelné čistenie teplou vodou s prídavkom niekoľkých strekov ADLER Top-Cleaner alebo jemného čistiaceho prostriedku. Toto čistenie je postačujúce aj pre pre všetky drevo-hliníkové okná  s krycou, lazúrovacou alebo bezfarebnou povrchovou úpravou.

Ktoré sú najčastejšie chyby pri ošetrovaní?

1. Vchodové dvere a garážové brány – použitie nesprávnej ošetrovacej sady.

Vchodové dvere a garážové brány tvoria veľkú súvislú plochu na rozdiel od okien. Pre ošetrovanie veľkých plôch nemôžeme použiť ošetrovaciu sadu, ktorá je určená pre drevené okná. Nerovnomerným nanesením ochrannej vrstvy živíc môže na vchodových dverách vzniknúť nepekný šedý závoj.
Pre ošetrovanie vchodových dverí používame ošetrovaciu sadu ADLER Pflegeset pre vchodové dvere.

Ošetrovacia sada pre vchodové dvere zabezpečí pekné povrchy aj na väčších plochách. Systém starostlivosti je vhodný pre plochy upravené lazúrovacou a krycou povrchovou úpravou a pozostáva z 2 handričiek, 2 rozprašovačov a z produktov ADLER Door-Cleaner und Door-Finish.

nespravne osetrovanie okien 04

Šedý závoj vytvorený na vchodových dverách ošetrovaných ošetrovacou sadou pre okná.

Ako správne postupovať pri aplikácii, si môžete prečítať na tomto linku:
https://www.makrowin.sk/produkty/produkty-na-udrzbu/

2. Ošetrovanie okien alebo dverí viac ako 2x ročne

Menej je niekedy viac. Používaním ošetrovacieho prípravku Top-Finish alebo Door-Finish niekoľko krát ročne dôjde k vytvoreniu šmúh a šedého závoja.

3. Ošetrovanie okien alebo dverí na priamom slnku a pri vysokých teplotách

Pri používaní ošetrovacieho prípravku Top-Finish alebo Door-Finish na priamom slnku alebo pri vysokých teplotách môže dôjsť k vytvoreniu šmúh a šedého závoja.

4. Prípravok ADLER Top-Finish nanášame v hrubej vrstve a pri nanášaní steká

Ošetrovacia sada pre okná ADLER Pflegeset Plus obsahuje náradie na nanášanie. Nanášacia poduška uľahčuje nanášanie. Vďaka nastaviteľnej rozpere, ktorá udržuje odstup od skla, sa zabraňuje naneseniu prostriedku na silikónovú špáru.
Pozor, pri použití nanášacej podušky sa môže naniesť veľmi veľké množstvo ošetrovacieho prípravku, ktorý začne stekať po okne a začne sa tvoriť šedý závoj. Preto je nutné veľké množstvo ošetrovacieho prípravku zotrieť priloženou čistiacou handričkou.

Dodržaním týchto zásad pri ošetrovaní povrchovej úpravy vašich drevených okien a dverí vaše okná a dvere získajú krásny oživený povrch s prirodzenou ochranou.

Ošetrovacie sady pre drevené okná a vchodové dvere si môžete zakúpiť na našom e-shope: https://www.makrowin.sk/kategoria-produktu/udrzba-okien/

 

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s